Balíček gramotností

Spolupracujeme s 37 % škol

Díky ScioŠkolám víme, co potřebujete

Ověření znalostí a dovedností

Více než 7 let zkušeností s dovednostními testy

Jak to funguje?

 

Žáci nejprve vyplní test, který je zařadí do jedné z úrovní gramotnosti (1–7). Test není předem sestavený, výběr úloh se přizpůsobuje předchozím odpovědím žáka. Ve chvíli, kdy je žákova úroveň přesně určena, se test ukončí. Čas na test není omezen, ale děti by ho měly zvládnout během 45 minut. V průměru budou řešit 25 až 30 úloh. V testu čtenářské gramotnosti jsme pro děti nahráli texty v úlohách nižších úrovní, takže je nejen uvidí napsané, ale mohou si je i přehrát (potřebují sluchátka). Test matematické gramotnosti je vhodný pro žáky od 3. třídy ZŠ–4. ročník SŠ, do čtenářské gramotnosti můžete zapojit žáky od 2. třídy ZŠ–4. ročník SŠ.

Ukázka z testu Čtenáře Ukázka z testu Matematické gramotnosti

Po ukončení testu se žákům ihned vygeneruje zpráva. Zpráva obsahuje vyhodnocení za jednotlivé části testu, celkovou úroveň gramotnosti a hlavně tipy na konkrétní knížky či deskové hry, které odpovídají úrovni žáka. Zprávu pro školu, včetně srovnání s dalšími zapojenými školami, vám zpracujeme do 23. dubna 2020. V případě, že se do testování zapojíte později, tak do konce školního roku.

Ukázka ze zprávy žáka Ukázka ze zprávy pro školu  

 

A co dál?

Zakoupením balíčku získáte přístup do portálu Svět gramotnosti, kde naleznete zpracované metodiky a aktivity do hodin, tipy na knihy a deskové hry. Žáci se budou v úrovních lišit, jak tedy zvolit vhodnou aktivitu do hodin, aby se někteří nenudili u příliš lehkých příkladů, nad kterým ale jiným žákům zůstává rozum stát? Jednoduše! Všechny naše připravené materiály můžete filtrovat dle úrovně a žáky ve třídě nechat pracovat podle svých možností. Chcete se nejdříve na připravené materiály podívat a vyzkoušet je? Připravili jsme pro vás ukázky volně ke stažení

 

 

Termíny

Testování a přístup do portálu Svět gramotnosti máte přístupné do hodiny od objednání až do konce školního roku.
Doporučený termín testování 2. 3. 2020 - 27. 3. 2020

Nebojte se zeptat

Rádi vám pomůžeme s výběrem vhodného projektu pro vaši školu, poradíme s administrací či vyřídíme objednávku.

telefon 234 705 055

Nevybrali jste?

Vyzkoušejte našeho on-line poradce, který vám usnadní výběr vhodného projektu na základě toho, co je pro vás a vaši školu důležité.

online poradce on-line poradce

Reference

Základní

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou

Sám využívám Testy do hodin různými způsoby, např. jako domácí úkoly, zadal jsem na doma 3 testy a řekl, že z jednoho pak bude písemka. Často to využívám i ve třídě jenom jako procvičování, že žáci se připojí pomocí svých mobilních telefonů a vyřeší příklad, a pokud tam mají chybu, tak ji společně hledají. Výsledky využíváme na hodnocení žáků a převádíme je na známku.

Základní

Základní škola Tuklaty

Čtenář (Svět gramotnosti) se nám moc líbí. Podrobný popis úrovní, mapa čtenářské gramotnosti i dosažení úrovní žáků. Velmi oceňujeme i výběr knih, které se nabídnou po testování v dané úrovni. Děti to ihned motivovalo a samy si knížky vyhledávaly na internetu a četly si, o čem jsou.

Základní

Základní škola Horní Počernice

Ukazuje se, že umět je něco jiného než znát, že se v životě čím dál víc setkáme nikoli s větou „ukaž, co umíš“, ale „dokaž, co umíš“. Ve škole se testují jen vědomosti, proto nejen mě víc zajímalo i testování Dovedností pro život. Mám ověřeno, že takové praktické činnosti žáky baví. Zvláště pokud do nich ještě zapojíme moderní technologie.