FAQ – Informace k Národnímu testování

Zajímá vás, kolik úloh obsahují testy v Národním testování, jak je to s testem Scate AJ nebo kde najdete dotazníky? Odpovědi na tyto a další otázky naleznete níže.

 

 

1. Kde najdu instrukce pro žáky? Jak test bude vypadat?

Instrukce k testování najdete v aplikaci ScioDat na stránce s hesly a můžete je žákům vytisknout nebo zaslat společně s přístupovými údaji. Instrukce mimo jiné obsahují i jednoduchý demo test, ve kterém si jednotlivé typy úloh i průchod testem můžou žáci vyzkoušet.

 

2. Jaký je počet úloh a časová náročnost testů pro 3. třídu?

Národní testování 3. tříd obsahuje testy z českého a anglického jazyka, matematiky, Člověk a jeho svět a Klíčových kompetencí. Všechny testy mají 18 úloh a jsou časově omezeny na 30 minut. Žákům můžete přiřadit i poslech z anglického jazyka, který je zdarma, obsahuje 9 úloh a je nastaven na 18 minut.

 

3. Jaký je počet úloh a časová náročnost testů pro 5. a 6. třídu?

  • Český jazyk 40 úloh / 45 minut
  • Matematika 30 úloh / 45 minut
  • OSP 45 úloh / 45 minut

 

4. Jaký je počet úloh a časová náročnost testů pro 7. a 9. třídu?

  • Český jazyk 40 úloh / 45 minut
  • Matematika 30 úloh / 60 minut
  • OSP 60 úloh / 60 minut

 

5. Potřebují žáci 3. tříd k testování sluchátka?

Sluchátka k řešení testů doporučujeme. Všechny testy pro 3. třídu obsahují nahrávku zadání úloh a žáci si ho tak mohou nejen přečíst, ale i poslechnout. I letos jsme připravili k testu anglického jazyka samostatný poslechový test. Je zdarma, obsahuje 9 jednoduchých úloh a je nás vás, jestli ho žákům přiřadíte, nebo ne.

 

6. Jak je to s testem AJ Scate?

  • V případě, že nemáte test AJ Scate pro 5., 6., 7. nebo 9. třídy objednán, žákům ho nepřiřazujte. Pokud se dodatečně rozhodnete test z anglického jazyka využít, není nutné měnit objednávku. Žákům test AJ Scate jednoduše přiřaďte a my vám využité testy nad rámec objednávky vyfakturujeme podle ceníku uvedeného na našich webových stránkách.
  • V případě, že máte test AJ Scate objednán, nezapomeňte, že k jeho vyplnění žáci potřebují sluchátka. Test obsahuje maximálně 45 úloh. Přizpůsobuje výběr úloh předchozím odpovědím žáka a ukončí se sám ve chvíli, kdy je úroveň jazyka přesně určena. Většina žáků ukončí test dříve než za 45 minut, ale některým může test trvat i déle. Časový limit není omezen a záleží na žácích, kolik času stráví s jednotlivými úlohami.

 

7. Přiřazení AJ Scate ve ScioDatu – obtížnost

Nově je rozdělen na obtížnost AJ (A0 až B1) a na AJ+ (A0 až C1). Všichni žáci na ZŠ by měli začít testem AJ, dosáhnou-li úrovně B1, můžete jim přiřadit AJ+.
Test AJ+, který obsahuje úlohy až do úrovně C1, tedy žákům přiřaďte ve chvíli, kdy dosáhnou celkové úrovně B1 v testu AJ, nebo pokud je jejich předpokládaná úroveň vyšší než B1.

 

8. Dotazníky – zpětná vazba pro školu

Poprvé od vzniku Národního testování dotazníky v tomto projektu nenaleznete. Pokud přece jen máte zájem o zpětnou vazbu, jsou školám k dispozici tematické dotazníky – Reflexe distanční výuky, Klima třídy, Evaluace výuky, Pedagogický sbor, Pracovní kolektiv školy, Jídelna a nebo si můžete s naší pomocí sestavit Vlastní dotazník. Informace k dotazníkům naleznete na Tematické dotazníky.

Kdyby vám cokoliv nebylo jasné, napište nám na testovani@scio.cz nebo zavolejte na 234 705 055.

Nebojte se zeptat

Rádi vám pomůžeme s výběrem vhodného projektu pro vaši školu, poradíme s administrací či vyřídíme objednávku.

telefon 234 705 055

Nevybrali jste?

Vyzkoušejte našeho on-line poradce, který vám usnadní výběr vhodného projektu na základě toho, co je pro vás a vaši školu důležité.