Korelace OSP se SAT, GRE a TSA

15. 1. 2013
srovnani

Test Obecné studijní předpoklady (OSP) je inspirován zahraničními zkouškami, které netestují oborově specifické znalosti, nýbrž analytické, jazykové a kvantitativní schopnosti.

metody

Společnost Scio již v 90. letech minulého století vyvinula test s názvem Obecné studijní předpoklady (OSP). Ten je inspirován zahraničními zkouškami, které netestují oborově specifické znalosti, nýbrž analytické, jazykové a kvantitativní schopnosti. Podle podobných zahraničních zkoušek přijímají své uchazeče do bakalářských či magisterských oborů prestižní univerzity v USA a Evropě. Jsou to testy General Record Examinations (GRE), SAT Reasoning Test, American College Testing a Thinking Skills Assessment (TSA).

Testy v anglickém a americkém prostředí

  • GRE (Graduate Record Examination) je americký test studijních předpokladů pro magisterské a doktorské studium, přijímají podle něho stovky škol ve Spojených státech, ale i školy v jiných anglofonních zemích.
  • SAT Reasoning Test je vyžadován rovněž zejména ve Spojených státech, avšak v přijímacím řízení na bakalářské studium.
  • American College Testing (ACT) je podobný testu SAT a vznikl jako jeho konkurence. Do bakalářského studia podle něj přijímá uchazeče mnoho univerzit hlavně v severní a střední části Spojených států.
  • Podle testu Thinking Skills Assessment (TSA) přijímá své studenty zejména řada univerzit ve Velké Británii, včetně univerzit Cambridge a Oxford.

Analýzu souběžné validity testů OSP a SAT si můžete stáhnout zde.

 

Nebojte se zeptat

Rádi vám pomůžeme s výběrem vhodného projektu pro vaši školu, poradíme s administrací či vyřídíme objednávku.

telefon 234 705 055

Nevybrali jste?

Vyzkoušejte našeho on-line poradce, který vám usnadní výběr vhodného projektu na základě toho, co je pro vás a vaši školu důležité.

online poradce on-line poradce